IKARIKAR http://www.ikar.skhttp://telerano.markiza.skhttp://www.markiza.sk

Vitajte na stránkach internetového receptára.

Aj vy radi varíte, pečiete, grilujete...a možno ešte radšej ochutnávate a vychutnávate?:-)

Vitajte na stránkach internetového receptára, ktorý je plný lahodných receptov, dobrých nápadov a skvelej inšpirácie.
Váš recept s menom sa môže objaviť vo vysielaní najsledovanejšej televízie Markíza a tiež vo veľkej knihe receptov, ktorú pripravuje najväčšie vydavateľstvo na Slovensku, Ikar.

Každý mesiac vyhlásia moderátori Telerána tému a vy môžete pridávať recepty do danej kategórie na tejto stránke. Určite vložte aj fotografiu, vyplňte všetky položky a pripíšte príbeh, ktorý sa vám spája s daným receptom – môže to byť nejaká spomienka, vtipná príhoda ap.

Pred vložením receptu sa musíte registrovať, čím vyjadríte súhlas s tým, že Vaše celé meno spolu s receptom a fotografiou  môže byť zverejnené v televíznej relácii Teleráno, v knihe receptov, príp. pri ďalších podobných projektoch.

 

Budem v Teleráne na Markíze?

Počas roka 2016 a 2017 uvaria a upečú moderátori v Teleráne množstvo chutných jedál. Dvojice Adriana Poláková-Daro Richter, Kvetka Horváthová-Dodo Kurilák a Lenka Šoóšová-Roman Juraško budú variť aj vaše recepty z tejto stránky.
Áno, v Teleráne na Markíze sa môže objaviť aj Váš recept a určite vás neminie ani odmena:)

 

Budem v knihe od Ikaru?

Do knihy, ktorú pripraví vydavateľstvo Ikar a televízia Markíza, sa samozrejme nezmestia všetky recepty. Predbežne ich tam bude asi 150 a to už je veľká šanca, že medzi nimi bude aj ten Váš.
Preto sa snažte pridávať recepty, ktoré naozaj zaujmú – sú chutné, originálne, nevšedné, majú vydarenú fotografiu a prípadne aj príbeh, ktorý sa vám s nimi spája. To všetko zaváži pri výbere receptov do knihy, ktorá sa objaví napríklad aj v internetovom kníhkupectve Bux.sk v kategórii RECEPTY.

 

Sprievodca stránkou

V ľavom stĺpci nájdete hlavné kategórie – vždy deň pred výzvou v Teleráne tam pribudne nová kategória, do ktorej môžete vkladať aktuálne recepty. Z tých sa bude vyberať niekoľko, ktoré potom uvaria moderátori v Teleráne.
Priebežne však môžete vkladať recepty aj do ostatných kategórií, pretože zo všetkých sa budú vyberať tie do výpravnej knihy vydavateľstva Ikar.
Na vyhľadanie konkrétnej suroviny, názvu ap. môžete použiť fulltextové vyhľadávacie okno vpravo hore. Stačí vložiť výraz a stlačiť OK.

Sekcia Všetky recepty Vám zobrazí všetky najnovšie pridané recepty.

V rubrike Uvarené v Teleráne nájdete recepty, ktoré moderátori Telerána uvarili v živom vysielaní. Zároveň si môžete pozrieť aj fotografie

Pridať recepty vkladáte konkrétne recepty.

Rady a tipy Vám zasa ponúkajú rôzne inšpirácie, vylepšenia, odporúčania ostatných užívateľov portálu, ktoré sa Vám môžu zísť pri varení a pečení. Neváhajte prispieť aj vy svojím trikom, ktorý využívate pri varení, či pečení.

V pravom stĺpci máte prihlasovací, resp. registračný formulár, ďalej možnosť nechať si zaslať heslo, ak ste ho zabudli a tiež abecedný zoznam všetkých receptov.

 

Ako pridať recept?

Najskôr sa musíte zaregistrovať. Potom kliknete na Pridať recepty a vpisujete do pripravených okienok suroviny a ich množstvo, postup, čas prípravy, počet porcií a poznámku – príbeh, ktorý sa vám spája s daným receptom, jedlom. Môže to byť vtipná príhoda, spomienka, postreh, zaujímavý fakt.
Ku každému receptu vložte aj fotografiu.


 

Návštevník